Тој беше номиниран од Кристијан Тибринг-Гjеде, десничарски пратеник во норвешкиот парламент.

ТРАМП ПРЕДЛОЖЕН ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР: Номинацијата стигна од регионот во кој САД не се меша!

Американскиот претседател Доналд Трамп е номиниран за Нобелова награда за мир, објави „Фокс њуз“. Тој беше номиниран од...

Катерина Крстиќ / 9 септември, 2020 16:26

По постигнувањето на договорот задоволство изрази и претседателот на САД Доналд Трамп кој рече дека договорот за економско нормализирање на односите меѓу Белград и Приштина е историски.

Трамп: Договорот меѓу Белград и Приштина е историски

Вчера косовскиот премиер Авдулах Хоти и српскиот претседател Александар Вучиќ во присуство на американсиот претседател...

Катерина Крстиќ / 5 септември, 2020 8:12

Белата куќа претходно соопшти дека претседателот Доналд Трамп ќе објави „голем пробив во третманот на коронавирусот“, пандемија во која загинаа повеќе од 176.000 луѓе во Соединетите држави и заразија скоро 5,7 милиони луѓе - повеќе отколку во која било друга земја во светот.

ТРАМП НАЈАВИ РЕШЕНИЕ ЗА КОРОНАВИРУСОТ: Одобри лечење со крвна плазма!

Претседателот на САД, Доналд Трамп во неделата објави дека Управата за храна и лекови (ФДА) ја одобрила употребата на крвна...

Катерина Крстиќ / 24 август, 2020 11:24

Степенот на економски и геополитички шокови би зависел од сериозноста на болеста, а особено од тоа дали Трамп би бил неспособен во моментот да ги извршува своите обврски, велат сегашните и поранешните официјални претставници на Белата куќа и надворешните експерти.

НА ЧЕЛО НА АМЕРИКА ДОАЃА ЕДНА ЖЕНА?! Ако Трамп и Пенс заболат од Ковид-19 тоа би бил геополитички земјотрес!

Што ќе се случува ако американскиот претседател Доналд Трамп или потпретседателот Мајк Пенс се заразат со корона, или уште...

Катерина Крстиќ / 18 јули, 2020 20:52

Кој е Џаред Кушнер, најдобро може да се види од разговорите со новинарите на Вокс, Шон Елинг и Андреа Брнајн, жената која ја напиша широката биографија за Кушнер за Њујоркер.

ТОЈ Е НАЈМОЌНАТА ЛИЧНОСТ ВО БЕЛАТА КУЌА ПОСЛЕ ТРАМП: Многумина и не се свесни за моќта на овој човек!

Џаред Кушнер има 39 години, тој е американски инвеститор во недвижнини, а и неговото име сигурно не ви е многу познато. Но,...

Катерина Крстиќ / 17 јуни, 2020 18:17

Нема информации дали на средбата ќе присуствуваат претседателите Александар Вучиќ и Хашим Тачи или премиерите Абдулах Хоти и Ана Брнабиќ.

Трамп ќе го решава проблемот меѓу Србија и Косово?

Американскиот претседател Доналд Трамп на 27 ми јуни во Белата Куќа ќе оствари средба сп лодерите на Србија и Косово, а веќе...

Катерина Крстиќ / 15 јуни, 2020 22:54

Во САД веќе неколку денови има големи протести против полициската бруталност по убиството на Флојд кое се случи минатата недела, иако во последниве денови тие беа нешто помалку насилни.

ТРАМП КАКО ТИТО: Еве што рече за протестите поради убиството на Флојд! Испрати моќна порака до сите

Американскиот претседател Доналд Трамп вели дека сите американски граѓани заслужуваат да бидат еднакви пред законот и рече...

Катерина Крстиќ / 6 јуни, 2020 18:15

Според АП, Вашингтон се повлекува од Договорот, затоа што Русија наводно го крши пактот, а сликите собрани за време на летовите можат да се добијат брзо и поевтино од американските или комерцијалните сателити.

ШОК ОДЛУКА НА ТРАМП: Ова одекна како бомба во целиот свет- веднаш стигна одговор од Русија!

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп објави денеска дека Соединетите држави се повлекуваат од Договорот...

Катерина Крстиќ / 21 мај, 2020 21:03