Организаторите би се соочиле со проблеми поради опасност од коронавирусот заканувајќи се дека ќе ги откажат трките.

ХАМИЛТОН НОСИ МАСКА: Светскиот првак озбилно го свати КОРНА ВИРУСОТ(фото)

Новата сезона во Формула 1 започнува на 15 март со тркачка патека во Мелбурн. Организаторите би се соочиле со проблеми поради...

Сара Фемина / 9 март, 2020 13:05

На прес-конференцијата за новинари, министерот за здравство изјави дека секој што ќе пристигне од странство, особено од подрачја каде се прогласени епидемии со корона вирусот да се јави на контрола.

Филипче призна пораз: Немаме начин како да се справиме со корона, нека се пријавуваат сами!

Надлежните институции убедуваа дека нема простор за паника, дека работат професионално и посветено и имаат стратегија како...

Магдалена Стојмановиќ / 12:52

Министерот за здравство, Венко Филипче објави дека е дијагностициран уште еден четврти случај на коронавирус во Македонија.

СТРАВ СЕ ШИРИ НИЗ МАКЕДОНИЈА: Со коронавирус заразена директорката на Клиниката за кожни болести(ВИДЕО)

Министерот за здравство, Венко Филипче објави дека е дијагностициран уште еден четврти случај на коронавирус во Македонија. Се...

Владо Марин / 12:10

Тој беше примен во болницата на 24 февруари со коронавирусна инфекција и здравствени проблеми како што се Алцхајмерова болест, хипертензија и срцева слабост.

НАЈГОЛЕМА ПОБЕДА: Старец од 100 години го победи корона вирусот

100-годишен маж се опорави од коронавирусот и беше пуштен од болницата во саботата, откако мина 13 дена на лекување, што го прави...

Сара Фемина / 8 март, 2020 20:31

„Регистриравме 21 нови случаи, а вкупно 76 лица се заразени“, рече Куомо, додавајќи дека десет пациенти се хоспитализирани.

ЊУЈОРК ПРОГЛАСИ ВОНРЕНДНА СОСТОЈБА: Борбата против корона вирусот ќе чини 30 милиони долари неделно(видео)

Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо, вчера прогласи вонредна состојба за борба против новиот коронавирус кој продолжува да...

Мате Парлоф / 17:52

Во српските медиуми се појави слика на човекот кој го преживеал корона вирусот без никакво влошување на клиничката слика

ШОКАНТНО СОЗНАНИЕ: Овој човек е доказ дека Србите се имуни на корона вирус!

Во српските медиуми се појави вест дека дваесет и шест годишен србин по 5 неделен карантин се вратил во Србија. Откако српските...

Магдалена Стојмановиќ / 11:22

Се дознава дека заразениот маж со корона вирусот неодамна дошол од Унгарија. Мажот има температура од 37, 4 и се чувствува добро.

ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНА ВИРУС ВО СРБИЈА: Ова е бизнисменот кој е заразен од вирусот- пристигнал од Унгарија

Маж од Суботица (43) е првиот човек што се зарази со корона вирус во Србија, рече министерот за здравство Златибор Лончар на...

Рејхан Бајрами / 7 март, 2020 20:36

Во моментот се врши проверка на лица кои допатувале од Италија. Екипа на епидемиолози врши увид на здравствената состојба на патниците од автобусот.

МАГАЗИН ОБЈАВУВА ЕКСКЛУЗИВНИ ФОТОГРАФИИ: Автобус на Табановце во карантин

Магазин дојде до ексклузивни фотографии од автобусот во кој во моментов се врши проверка на лица кои допатувале од Италија...

Магдалена Стојмановиќ / 15:59