Министерот за здравство, Венко Филипче, на прес конференција денеска ги објави најновите податоци за состојбата на пациентите заболени од коронавирус во земјава.

ДОКТОРИТЕ ОД ДЕБАР СО ПОРАКА ДО МАКЕДОНСКАТА НАЦИЈА: „Ние сме на работа, вие седете дома“

Денес на Фејсбук профилот на д-р Арбен Аголи осамна и фотографија на која што тој и уште две медицински лица упатија порака...

Мартин Попоски / 14 март, 2020 15:42

Во првиот дел од снимката, доктор од Ломбардија, епицентарот на вирусот во Италија, ја објаснува ситуацијата.

Драматичен разговор на италијанските лекари: Мораме да бираме кој ќе УМРЕ- важно е луѓето да ја сватат оваа озбилност

Испливаа две драматични аудио снимки на лекарите од Ломбардија и Рим кои двајцата се соочуваат со голема криза во земјата...

Рејхан Бајрами / 14:11

По одлуката да се забрани влез на странци од земји со висок ризик за коронавирусот, премиерот Оливер Спасовски вели дека забраната не се однесува на нашите државјани кои се во странство.

Удолу длабоко, угоре високо- Може да се вратите во Македонија но прво 14 дена карантин!

По одлуката да се забрани влез на странци од земји со висок ризик за коронавирусот, премиерот Оливер Спасовски вели дека...

Македонка Димкин / 13:37

Бидејќи улиците се празни заради ограничените сообраќајни правила, патролите започнаа со проверка дали граѓаните ја почитуваат оваа норма.

ПАДНА МАФИЈАТА: КОРОНА и помогна на полицијата да го уапси шефот на големата мафија во Италија!

Вирусот на корона можеби шири страв и трепет низ целиот свет, но и помогна на полицијата во Италија да се справи со најлошите...

Сара Фемина / 13:25

Очигледно единствената „хипотетичка закана“ за Америка е Русија (сојузник на Кина) со која одамна доброволно создава големи тензии.

НЕШТО СЕ СЛУЧУВА: Додека медиумите не забавуваат со КОРОНА, 40 000 американски специјалци дојдоа во Европа

Додека насловите, емисиите и социјалните медиуми во Италија сега се преплавени со глобалната тема за коронавирус, сега 20,000...

Перо Милчин / 12:41

Рим се пофали дека има ,,одличен” здравствен систем кога во февруари беа забележани првите случаи со коронавирусот во местото Кодоња, во Ломбардија.

Правиме селекција на пациенти, невозможно е да се продолжи со ова темпо- докторите во Италија на кројот од силите!

Речиси никој не можеше да ја предвиди здравствената криза што владее во Италија. Италија е една од осумте индустриски најразвиени...

Катерина Крстиќ / 12:34

Европската вселенска агенција покажа на снимките дека нивото на емисиите на стакленички гасови драматично се намалило.

Корона го прочисти воздухот во Италија: Погледнете ја ситуацијата пред и после појавата на вирусот!

Како што беше случајот со Кина, се чини дека целосната блокада на Италија поради вирусот корона доведе до „прочистување...

Перо Милчин / 11:53

Русија, на пример, има само четири потврдени случаи до 5 март - од кои само еден беше во Москва, најголемиот град во Европа по Истанбул.

ВАКА РУСИЈА ЈА ИЗБЕГНА ЕПИДЕМИЈАТА: Корона вирусот на специјален третман(ВИДЕО)

Коронавирусот во Русија и фактот дека оваа огромна земја има регистрирано само околу четириесет случаи на зараза, предизвикува...

Сара Фемина / 10:57