Повод православниот празник Св. Наум Охридски, денеска претседателот на ВМРО ДПМНЕ беше во посета на манастирот Св. Наум Охридски на Попова Шапка.

МИЦКОСКИ : ” Ќе ги победиме неправдите и ќе имаме подобра иднина “

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше во посета на манастирот Св. Наум Охридски на Попова Шапка, по повод чествувањето...

admin@magazin / 5 јануари, 2019 15:24

Посакувам исполнување на желбите и бидете свои, единствени, со крената глава- вели Мискоски во своето новогодишно обраќање.

Мицкоски: “Во 2018 година паметам само црно и мрачно време”

Претседателот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ во своето новогодишно обраќање посака Македонија да успее, а за граѓаните новата...

admin@magazin / 30 декември, 2018 17:21

Мотивите за гласањето, луѓето и методите со кои ги убедувале и нивното сегашно позиционирање во политиката екслузивно..

ШОК: Кои од 8-те пратеници на ВМРО кои гласаа за промена на името, работат и на смена на Мицкоски ?!

Осумтемина пратеници на ВМРО-ДПМНЕ иако го променија текот на политичките процеси во државава, во матичната партија ги сметаат...

Узунов Бобан / 28 декември, 2018 18:14

Прво тврдеше дека е киднапиран, потоа најави брза истрага за бегството на Груевски, а сега тврди дека Мицкоски е можниот кривец за пропустот на МВР!?

Заев го обвини Мицкоски за бегството на Груевски!

Во своето гостување на дебатата на Вести24, премиерот Заев повторно со шокантна изјава: “имплицирам дека Мицкоски е вмешан...

Данаил Михајловски / 25 декември, 2018 22:14

Чомовски ќе остане запаметен по изјавата на ТВ Телма дека македонскиот јазик е фашизоиден!

Чомовски, слепо пристрасен или корумпиран новинар?

Новинарите би требало да се објективни, да бидат балансирани во прашањата кон гостинот во емисијата, да бидат се разбира...

Данаил Михајловски / 22 ноември, 2018 23:44

Откако Мијалков е санкциониран а Груевски со помош на власта пребега во Унгарија, на Христијан Мицкоски останува да ја "изменаџира" ВМРО - ДПМНЕ од финансиски колапс

Грешките на Мијалков и Груевски, ВМРО – ДПМНЕ ќе ги плати со имотот

Под сомнение дека 11 лица го купиле имот на опозиционата партија, ВМРО – ДПМНЕ, при тоа вршејќи кривично дело “перење пари...

Мирко Бачиќ / 16 ноември, 2018 14:16

Мицкоски: Ова манипулативно и повеќезначно прашање, исклучиво е наменето за спас на политичката кариера на Зоран Заев

„Народот одлучи – Договорот со Грција е мртов“

Ова манипулативно и повеќезначно прашање, исклучиво е наменето за спас на политичката кариера на Зоран Заев и неколку пајташи...

Данаил Михајловски / 1 октомври, 2018 22:52

Мицкоски до Заев: Ајде да избереме јавен обвинител на предлог на опозиција, собраниска комисија за расчистување на нерегуларностите, пржинска влада од 100 дена и ајде на избори

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ секогаш е подготвено да излезе на избори

Во гостувањето на Телевизија Алфа, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со најавените предвремени избори...

Данаил Михајловски / 21:44