Ако ти е изречена прекршочна казна тоа значи дека си го прекршил законот и дека веќе не треба да го прекршуваш. Тоа не значи дека е озаконета последицата од прекршувањето што си го направил.

НАЈЧЕВСКА ДО МИЗРАХИ: Глупа си од раѓање или си научила да бидеш глупа?

На вмровската министерка за труд и социјална политика и на ректорот на УКИМ доколку продолжат со прекршувањето на законот...

Владо Марин / 13 февруари, 2020 6:51

Сашо Мијалков денеска во судот не се соочи со премиерот Зоран Заев, бидејќи неговата одбрана немаше прашања.

НАЈЧЕВСКА: Заев се спрема да го врати Мијалков на поранешната функција и да го ослободи од било какво сомнение!

Премиерот Зоран Заев денеска на рочиштето за Таргет-Тврдина“ кој беше повикан во својство на сведок, рече дека четири пати...

Сара Фемина / 24 октомври, 2019 19:47

Судство ослободено од политиката и со судии кои имаат елементарни интелектуални капацитети да бидат судии.

НАЈЧЕВСКА: „Дајте бре не цмиздрете туку засукајте ракави- СИТЕ КРИМИНАЛЦИ ВО ЗАТВОР„

Сакате да кажете дека промените кои се направени а кои соодветствуваат на вредносниот систем на ЕУ се бадијала? Дали тоа...

Сара Фемина / 18 октомври, 2019 20:04

Не мислам дека новинарската фела треба да застане во одбрана на злоупотребата на слободата на говорот туку да ја осуди токму со цел заштита на истата таа слобода.

НАЈЧЕВСКА: “ИНФОМАКС не е медиум туку разгласна станица на ВМРО-ДПМНЕ”

Инфомакс во повеќе наврати и од страна на повеќе субјекти и организации е идентификуван како создавач и пренесувач на лажни...

Перо Милчин / 25 август, 2019 14:58

„Имавме супер министер за финансии, кој беше разрешен затоа што не му се допаѓаше на вицепремиерот Кочо Анѓушев.

НАЈЧЕВСКА: “Не ни треба ДЕТЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ што му се допаѓа на Кочо Анѓушев”

Универзитетската професорка Мирјана Најчевска напиша на социјалните мрежи дека е многу голем противник на тоа да се поставуваат...

Перо Милчин / 23 август, 2019 15:41

Значи да повторам: не може да ја урнат власта неколку криминалци, еден не баш добар новинар и човек со поинаква сексуална ориентација.

НAЈЧЕВСКА: “Владата може да ја урне премиерот кој не ги гледа криминалците околу себе”

Премиерот Зоран Заев рече дека нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја симнат оваа влада...

Рејхан Бајрами / 16 август, 2019 11:59

Може да си ги впишете имотот на комшијата. Може и имотот на државата. Може да ја продадете државата парче по парче или цела топтан. И судијката ќе ве ослободи од било каква одговорност.

Најчевска распали: „И државата да ја продадете парче по парче, судијката ќе ве ослободи без одговорност„

Професорката Мирјана Најчевска се огласи на социјалните мрежи, за пресудата на Латас и неговите браќа, во кои беа ослободени...

Перо Милчин / 4 јули, 2019 21:48

Зо што го претставуваат како поранешен премиер, а не како денешен осуден за криминал од големи размери?

НАЈЧЕВСКА ОПАЛИ ПО ЕКС ПРЕМИЕРОТ: Зошто е Бучковски на телевизија наместо да биде во затвор?

Професорката Мирјана Најчевска удри жестоко на социјалните мрежи по поранешниот премиер на Република Македонија и му порача...

Рејхан Бајрами / 20 јуни, 2019 20:43