Судскиот процес се води против Бојан Јовановски и Катица Јанева, а денеска влегува во нова фаза.

“Рекет” влегува во нова фаза- денеска се изведуваат материјални докази

Денеска продолжува судењето за случајот „Рекет“, а ќе бидат изнесени доказни материјали од страна на Обвинителството...

Катерина Крстиќ / 30 јануари, 2020 10:04

Првообвинетиот во случајот Рекет, Бојан Јовановски најави дека ќе поднесе кривична пријава против Русковска и уште 18 лица и  побара нејзино изземање од случајот „Рекет“.

БОКИ 13 ШОКИРАШЕ: Ќе ја пријавам Рускоска за корупција од 4 милиони евра

Шокантно тврдење на Бојан Јовановски денеска во судницата. Имено Боки 13 пред судиите рече дека има докази за корупција од...

Катерина Крстиќ / 29 јануари, 2020 15:04

Лила рече дека биле тргнати за Миконос, но нажалост одморот не се реализирал.

Лила: Секогаш сама си плаќам се, тогаш тргнавме на Миконос, но одморот не се реализираше

Денеска за случајот Рекет, сведочеше познатата македонска водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска. Како што и претходно...

Катерина Крстиќ / 14:47

Водителката во сведочењето кажа дека дала донација за „1ТВ“ од 25 илјади евра бидејќи сакала да помогне.

Лила за “Рекет”: Дадов 25 илјади евра донација и 500.000 денари позајмица за „1ТВ“

Денеска нови четири сведоци ќе сведочат за случајот “Рекет” меѓу кои и водителката Лила Филиповска која веќе се наоѓа...

Катерина Крстиќ / 11:41

Во судницата денеска ќе сведочи познатата водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска која е една од најдобрите пријателки на Боки 13.

Лила Филиповска во моментот сведочи за случајот “Рекет”

Денеска продолжува сведочењето за предметот  „Рекет”, против обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева. Во судницата...

Катерина Крстиќ / 11:25

Објавувањето на сите факти и докази кои ке бидат пласирани на нашите официјални страници се од исклучително важен јавен интерес и во интерес на вистината за кривично правниот предмет "Рекет" Како беше она парола...

Јасна Мандиќ: Објавите на 1ТВ на Фејсбук и Инстрагам не се од луѓе од телевизијата

Откако вчера на официјалната Фејсбук страма на 1тв, беше објавено дека во наредните неколку денови ке бидат објавени сите...

Катерина Крстиќ / 28 јануари, 2020 11:48

За волја на вистината, Рустеми со своето сведочење може да се каже дека ја дозакопа Јанева, откако рече дека за еден стан кој бил сопстеност на Главчев, побарала да се тргне од замрзнување бидејќи бил продаден на нејзина пријателка и само би се направила штета.

РУСТЕМИ ПРОТИВ ЈАНЕВА: Бараше од мене да не замрзнувам стан на Сашо Василевски

Денеска продолжи рочиштето за случајот Рекет, а сведочеше поранешниот обвинител во СЈО Бурим Рустеми. За волја на вистината,...

Катерина Крстиќ / 11:12

Тогаш новинарката и постави прашање на Катица дали се кае што ја ангажирала Стефанова,на што таа рече дека направила вистински избор.

ШТО СЕ СМЕНИ ЗА ЕДНА ГОДИНА: Стефанова минатата година беше професионалец а вчера го*нарка и о*оспија

Ако направиме мал времеплов и се вратиме на почетокот на 2019 година, ќе знаеме дека поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева,...

Катерина Крстиќ / 10:58