Гостите кои до вчера плаќале една цена, денеска се видно изненадени што на Градиште мораа да платат поскап паркинг. Ако до вчера плаќале по 100 денари, денеска за истиот паркинг треба да платат 150 денари, пишува порталот „Скопје 1“, додавајќи дека потоа гостите мора сами да се снаоѓаат и да си најдат место, затоа што нема слободни паркинг места.

ОХРИЃАНИ ГИ ДЕРАТ ТУРИСТИТЕ СО ПРЕВИСОКИТЕ ЦЕНИ, А НЕ ИМ ТЕКНУВА ДА ПЛАТАТ СПАСУВАЧИ ЗА ДА НЕМА ТРАГЕДИИ

За празникот Илинден Охрид беше препол со туристи, а тоа дополнително и ги зголеми цените во туристичкиот град. Гостите кои...

Весна Петровска / 3 август, 2019 19:03

За домашни гости карта е 30 денари, за странците картата чини едно евро.

СРАМОТА: Ако сакате да влезете во црква во Скопје, мора да си платите карта!

Како што се жалат туристите, во Скопје се наплаќа влез во некои од верските објекти. Низ социјалните мрежи овие денови се...

Сара Фемина / 22 мај, 2019 14:22

Египетските безбедносни сили го потврдија нападот, посочувајќи дека меѓу жртвите им Египќани, како и државјани на Јужна Африка.

Експлозија на автобус кај египетските пирамиди, повредени повеќе од 17 туристи!

Најмалку 17 лица, меѓу кои и странски туристи, се ранети денеска при експлозија на бомба крај туристички автобус во близина...

Рејхан Бајрами / 19 мај, 2019 18:21

Според него, газдата на „Орфеј“ прво им одговарал на телефонските повици, но, по неколкуте разговори кои ги имале, тој го исклучил мобилниот телефон и сега е недостапен за патниците.

СКАНДАЛ: 12 Македонски туристи оставени на МИЛОСТ И НЕМИЛОСТ заглавени во Турција!

Среде турската Кападокија на улица се оставени 12 македонски државјани од Виница, Струмица, Прилеп и од Скопје, откако тие...

Сара Фемина / 27 април, 2019 17:49

Вкупната процената вредност на проектот е околу 1,3 милиони евра и за негова реализација планирано е да се обезбедат средства од алтернативни извори на финансирање,

Кандидатот од СДСМ преку “ФОТОШОП” манипулација до градоначалник на Охрид !

Кандидатот за градоначалник од Охрид, Константин Георгиевски денеска го презентира проектот за реконструкција на градскиот...

Сара Фемина / 18 април, 2019 18:33

Француските власти, иако потврдуваат дека напаѓачот е од Авганистан, целосно е исклучена можноста за нов терористички напад

Во напад со нож во Париз, повредени седум лица

Вкупно седум лица се повредени, од кои четворица потешко, во напад со нож што синоќа се случил во Париз. Напаѓачот, кој е упасен,...

Мирко Бачиќ / 10 септември, 2018 8:06

Поради генерален штрајк на грчките траектни превозници, над 180.000 туристи се блокирани по грчките острови, меѓу кои и Миконос, Санторини и Крит

Над 180.000 туристи блокирани по грчките острови

Илјадници патници вчера и денес останаа блокирани на грчките острови поради штрајкот на пристанишните работници кои бараат...

Мирко Бачиќ / 4 септември, 2018 6:35

Известување за Македонските државјани да се воздржат од патување на овој датум во Грција

Грчките фериботски компании ќе штрајкуваат на 3 септември

Грчките фериботски компании најавија за понеделник 3-ти септември еднодневен штрајк. Затоа се повикуваат туристите што ќе...

Мирко Бачиќ / 27 август, 2018 14:48